wsparcieZapraszamy osoby pragnące założyć fundację lub stowarzyszenie do skorzystania z oferty wspólnej wymiany doświadczeń w ramach programu "Wsparcie na starcie". Zarząd OFIP z chęcią podzieli się swoją wiedzą m.in. na temat: jak założyć organizację, określić jej misję i cele, zaplanować strukturę organizacyjną i podstawowe procedury wewnętrzne.

Program adresujemy do osób, dla których decyzja o założeniu organizacji pozarządowej jest wyrazem poszanowania wartości demokratycznych, praw człowieka i zrównoważonego rozwoju. Skorzystanie ze wsparcia mentorskiego pozwala:
· zwiększyć potencjał wiedzy i umiejętności,
· zweryfikować plany w oparciu o praktyczne doświadczenia,
· skrócić czas i koszty związane z organizacją procesu tworzenia nowego podmiotu.

Szczegóły programu mentorskiego ustalamy indywidualnie, dopasowując go do potrzeb i możliwości uczestniczek i uczestników.

W 2013 r. ze wsparcia w ramach programu skorzystały 3 osoby, planujące założenie dwóch organizacji pozarządowych (fundacji).

Program kontynuujemy w 2014 r. Zapraszamy do kontaktu.